Żuraw – jak się go stawia?

Żurawie to nowoczesne mechanizmy dźwignicowe idealnie przystosowane do przenoszenia ciężkich obiektów. Wykorzystuje się je powszechnie zwłaszcza na placach budowy, ale też w przestrzeniach magazynowych czy portach. Na rynku znajdziemy modele zróżnicowane pod względem gabarytów, konstrukcji oraz przeznaczenia. Z niniejszego artykułu dowiemy się, jakie są poszczególne etapy stawiania klasycznego żurawia wieżowego. 

Zachowanie szczególnej ostrożności to jeden z kluczowych wymogów

Inwestor pragnący postawić wysokiego żurawia na placu budowy powinien zacząć od odpowiedniego przygotowania gruntu. Zalecane jest jego dokładne utwardzenie i wyrównanie, tak aby wyeliminować ryzyko groźnego przechyłu maszyny. Kolejny krok polega na ustawieniu stalowej podstawy i zabezpieczeniu jej betonowymi blokami dla zwiększenia ogólnej stabilności. Wspomnianą podstawę najlepiej przenieść za pomocą mobilnego żurawia samojezdnego. Można go wynająć od tej konkretnej firmy mającej siedzibę w Wolsztynie, a która dostępna jest na stronie internetowej https://jekko.com.pl/. Po wykonaniu tych czynności dochodzi jeszcze konieczność zamontowania kabiny operatora, teleskopowego wysięgnika i specjalnej przeciwwagi. Zwieńczeniem całej operacji jest umiejętne wzniesienie głównego masztu przy zastosowaniu czterościennej kratownicy oraz siłowników hydraulicznych.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


trzy × dwa =