Zmywanie i sprzątanie w kuchni – jakie akcesoria ułatwią nam te zadania?

Kuchnia to jedno z pomieszczeń, które brudzi się najmocniej. Codzienne gotowanie i przygotowywanie w niej posiłków w ciągu dnia odbija się na bałaganie, który w niej panuje. Na szczęście skorzystanie z dostępnych na rynku akcesoriów i pomocy sprawia, że proces sprzątania zajmuje mniej czasu. Wprowadzenie ich do swojej kuchni przekłada się na spędzanie w niej czasu bardziej produktywnie.

Co pomaga w sprzątaniu kuchni?

Zmywanie ręczne to w wielu domach jedyna opcja, która wchodzi w grę. Jeśli nie ma w kuchnie miejsca na zmywarkę albo nie opłaca się jej montować, to warto skupić się na tym, jak wygląda zlewozmywak. Dobrze jest zainwestować w model z dwoma komorami, który umożliwia mycie i robienie w nim czegoś jeszcze.

Obok niego dobrze jest zamontować osobny pojemnik na zmywak oraz wieszak na ściereczkę, żeby mogły być cały czas pod ręką i spokojnie schnąć, kiedy nikt ich nie używa. Jeśli zmywaniem zajmuje się osoba o wrażliwej skórze, koniecznie trzeba zaopatrzyć się w gumowe rękawiczki, które ułatwiają pracę, chronią ręce i zapobiegają odpryskiwaniu lakieru.

Mycie blatów i szafek nie może obejść się bez dedykowanych do tego ściereczek albo ręczników papierowych. Te drugie zdecydowanie są wygodniejsze, nie trzeba ich prać ani suszyć, ale dla fanów ekologicznych rozwiązań zdecydowanie bardziej przemówi opcja pierwsza. W kuchni dobrze jest mieć pod ręką różne środki czyszczące, także te wykonane z naturalnych składników. Zależnie od zanieczyszczenia, sprawdzą się inne substancje. Do ich przechowywania można wykorzystać metalowy koszyczek zamontowany na zlewie albo tuż obok niego.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


cztery + czternaście =