Złomowanie auta – czy to opłacalne?

Samochód to obecnie coś, bez czego wielu z nas nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Jest to niewątpliwie przydatna rzecz, która znacznie ułatwia przemieszczanie się i transport chociażby większych zakupów. Jednak jak każdy użytkowany sprzęt, również samochód z biegiem czasu zużywa się, psuje i zaczyna nieestetycznie wyglądać przez zarysowania czy korozję.

W takiej sytuacji wiele osób decyduje się na zakup nowego, lepszego modelu. Co w takim razie zrobić z starym autem, którego chcemy się pozbyć? Możemy oczywiście spróbować je sprzedać, ale to nie zawsze może się udać. Warto zatem rozważyć opcję złomowania pojazdu, co niejednokrotnie jest o wiele szybszym procesem niż sama sprzedaż.

Legalne i bezpieczne złomowanie

Samochód, który stoi w garażu i nie nadaje się już do jakiegokolwiek użytku, jest tylko zbędnym balastem, którego najlepiej jest jak najszybciej się pozbyć. Możemy sprzedać go za kilkaset złotych jakiemuś amatorowi motoryzacji, który w krótkim czasie rozbierze go na części, a te z kolei również przekaże dalej. Takie działanie niesie za sobą spore ryzyko, że właściciel auta, nadal będzie uznawany za takowego i będzie zmuszony do płacenia na przykład OC za samochód, który już dawno nie istnieje. W ten sposób zyska tylko wspomniany już amator motoryzacji i rozbierania pojazdów na części.
O wiele lepszym rozwiązaniem jest złomowanie pojazdu.

Pierwszym krokiem w tym kierunku jest wyszukanie w okolicy licencjonowanej stacji demontażu samochodów. Na tym etapie konieczne jest, aby zwrócić uwagę, czy miejsce to posiada niezbędne certyfikaty i zaświadczenia. Taką formą jest np. Car Gryf. Jeśli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości co do uczciwości i legalności, najlepiej sprawdzić jeszcze inne obiekty, co najprawdopodobniej pozwoli na uniknięcie kłopotów.

Skup samochodów powinien wydać oddającemu samochód stosowne zaświadczenie, z którym będzie on mógł udać się do urzędu komunikacji i wyrejestrować samochód. Aby było to możliwe, przy zdawaniu pojazdu należy dostarczyć dowód rejestracyjny, kartę pojazdu, tablice rejestracyjne oraz czytelny numer VIN.

Zalety i opłacalność złomowania pojazdu

Główną zaletą jest oczywiście gotówka, którą zainteresowany otrzymuje za samochód. Autokasacja pozwala na uzyskanie nawet od 300 do 1000 złotych, niejednokrotnie tego samego dnia. Jest to świetne rozwiązanie szczególnie dla tych, których pojazd jest już w na tyle złym stanie, że nie ma szans na odsprzedanie go kolejnemu użytkownikowi a naprawa jest nieopłacalna. Stacja Demontażu Pojazdu oblicza cenę indywidualnie dla każdego auta na podstawie jego masy. Ponadto, korzystając z tego typu usług, sprzedający może mieć pewność, że formalności zostaną ograniczone do minimum a same transakcje nie przysporzą dodatkowych obowiązków i zmartwień.

Wszystko jest przewidywalne i załatwiane praktycznie na miejscu, co znacznie skraca czas trwania całego procesu. W konsekwencji, klient otrzymuje nie tylko gotówkę, ale również gotowy dokument, który upoważnia go do wyrejestrowania samochodu w urzędzie komunikacji. Warto zaznaczyć, że takie firmy działają w każdym województwie. Np. jeśli mieszkamy w zachodniopomorskim, warto sprawdzić na https://cargryf.pl/skup-aut/choszczno/, jakie są warunki złomowania auta.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwanaście + dwa =