Zimowa odzież dziecięca – co warto mieć w szafie?

Zima to taki okres w roku, kiedy należy ubierać nasze dzieci przede wszystkim ciepło, ponieważ jest to czas zwiększonego ryzyka zachorowań (m.in. na grypę). Istnieją przy tym dwie możliwości – albo kupować elementy garderoby w dwóch odrębnych wariantach cieplnych, albo ubierać dziecko na tzw. cebulkę. Warto jednak podkreślić, że najlepsze jest zdroworozsądkowe podejście, czyli nie przesadzanie z liczbą warstw – w przeciwnym bowiem razie można doprowadzić do przegrzania malucha. 

Postaw na sprawdzone rozwiązania

Zimą pogoda potrafi być kapryśna i komplikować dobór odpowiedniego stroju dla dziecka. Jeśli chodzi o okrycia podstawowe, to warto postawić zwłaszcza na różne swetry i bluzy (z kapturem oraz bez), co w znacznym stopniu ułatwi zestawianie poszczególnych warstw ubioru na cebulkę, a także dostosowywanie ich grubości do konkretnej temperatury panującej na zewnątrz. Dobrym rozwiązaniem są również kamizelki dla dziewczynki, bo jest to strój praktyczny, a jednocześnie modny.

Z kolei okrycia wierzchnie muszą być tak dobrane, aby nie krępowały swobody ruchów. Doskonałym pomysłem są zapinane na zamek kombinezony, które bardzo szybko się zakłada. Wybierajmy wersje charakteryzujące się dobrymi właściwościami cieplnymi, przewiewnością oraz nieprzemakalnością. Takie są dostępne na https://loppo.pl/.

Zamiast kombinezonu można też zaproponować naszemu dziecku lżejszą kurtkę z podpinką oraz ciepłe spodnie. Najlepiej zaopatrzyć się w dwa egzemplarze kurtek różnej grubości, tak aby można je było stosować zamiennie – jedną np. w trakcie spaceru po mieście, a drugą podczas długich zabaw w śniegu. Nie należy też zapominać o obuwiu w postaci kozaków lub ocieplanych kaloszy, przewiewnej bieliźnie (wykonanej z naturalnych materiałów), skarpetkach (cienkich i grubych) oraz dodatkach – szaliku, czapce i rękawiczkach.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


sześć + 7 =