Żele UV do paznokci – jaki wybrać?

Na rynku mamy dwie metody zdobienia paznokci. Możemy zdecydować się na metodę hybrydową, gdzie lakiery hybrydowe do paznokci będą grały kluczową rolę. Możemy także wybrać metodę żelową. Dziś opowiemy o żelach, które są stosowane w metodzie żelowej.

Lakier hybrydowy vs żele UV

Te dwa produkty mają swoje odrębne zalety oraz cechy wspólne. Lakier hybrydowy oraz żel UV jednofazowy schnie tylko i wyłącznie w lampie UV. Jeśli chodzi o odrębne zalety. To lakiery hybrydowe do paznokci mają różne kolory. W przypadku żeli wybór ten jest ograniczony. Jeśli chodzi o żele to mamy ich kilka rodzajów: żel UV jednofazowy, żel dwufazowy oraz żel trójfazowy. Oto ich krótka charakterystyka:

Pierwszy z nich czyli, żel UV jednofazowy to najbardziej uniwersalny żel. Ma on do przeważnie bezbarwną konsystencję. Nadaje się jako baza, top lub można go stosować samodzielnie. Jest on stosowany w metodzie 1-fazowej, który ma zwiększyć przyczepność paznokcia. Aby żel UV jednofazowy mógł być stosowany w metodzie 3-fazowej niezbędne jest nałożenie trzech warstw.

Drugi z kolei jest żelem który łączy warstwę podkładową oraz budującą. Podczas pracy z żelem wystarczy nałożyć jedną warstwę, aby uzyskać zadowalający efekt.

Trzeci spośród żeli łączy w sobie trzy cechy: jest bazą, tworzy warstwę budującą i dodatkowo nabłyszcza. Jest najlepszym żelem do tworzenia żelowych paznokci.

Techniki łączone

Technikę żelową oraz lakiery hybrydowe do paznokci można ze sobą łączyć. Takie połączenie sprawi, że nasze paznokcie będą trwalsze. Wystarczy na lakier hybrydowy do paznokci nałożyć żel UV jednofazowy i paznokcie zrobione.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwadzieścia − 3 =