Zdana matura – jak wybrać kolejny etap edukacji?

Trudne decyzje

Po napisaniu egzaminu dojrzałości, zdecydowana większość abiturientów zastanawia się nad swoją przyszłością. Podczas najdłuższych wakacji w życiu można podjąć pracę zarobkową, wyjechać do rodziny, za granicę, jak również poświęcić czas (niekiedy zaniedbanym) zainteresowaniom. Poza dylematami dotyczącymi letniego wypoczynku, młodzieży sen z powiek spędzają kwestie, związane z obraniem dalszego kierunku kształcenia. Osoby niepewne zdania matury na satysfakcjonujące je wyniki nierzadko decydują się na tzw. ,,gap year”, zaś utwierdzeni w chęci kontynuacji nauki, przeglądają uczelnie z interesującymi je kierunkami studiów.

Nauka w stolicy

Nie trzeba nikogo przekonywać, że zarówno kierunku, jak i uczelni nie powinno wybierać się ani pod wpływem znajomych, ani na ,,chybił trafił”. Przy wyborze uniwersytetu warto wziąć pod uwagę nie tylko jego odległość od obecnego miejsca zamieszkania, ale przede wszystkim ofertę edukacyjną, możliwości wyjazdów stypendialnych i poziom nauczania języków obcych. Chcąc spędzić kilka najbliższych lat w niepowtarzalnej atmosferze stolicy, a także skorzystać z dobrze wyposażonych, obfitujących w nowoczesne technologie pracowni, warto zapisać się na studia w Warszawie. Współpracując z wykwalifikowaną, posiadającą pasję kadrą, można mieć pewność, iż z okresu uczęszczania na uniwersytet zachowa się nie tylko miłe wspomnienia czy ugruntowaną wiedzę, ale także mnóstwo praktycznych umiejętności, które z pewnością zostaną docenione w przyszłej pracy.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


trzynaście + 6 =