Zastosowanie palet fumigowanych

W wielu gałęziach przemysłu wykorzystywane są różnego rodzaju palety, które służą przede wszystkim do transportu większych ilości towarów. Mają one szerokie zastosowanie głównie ze względu na to, że pozwalają na bezpieczny ich przewóz. Muszą spełniać wymagania oraz być zgodne z przepisami, które obowiązują na terenie danego kraju. Jednym ze sposobów na ochronę palet drewnianych jest ich fumigacja.

Na czym polega fumigacja palet drewnianych?

Fumigacja polega na obróbce palet wykonanych z drewna w takich sposób, aby usunąć z niej wszelkie mikroorganizmy, które mogłyby stanowić zagrożenie na przewożonych produktów. Dzięki niej są one także zabezpieczone przed rozwojem pleśni. Jednym ze sposobów fumigacji jest usuwanie z drewna pozostałości po korze. Inną metodą jest gazowanie drewnianych elementów bromkiem metylu. Ostatnim ze stosowanych sposobów jest suszenie w wysokiej temperaturze przez określony czas. Dzięki fumigacji, na paletach można bezpiecznie przewozić towary również do innych krajów bez obaw, że taki transport zostanie cofnięty. Proces ten ma na celu przede wszystkim zapobiec rozprzestrzenianiu się różnych szkodników w postaci jajeczek, zarodków czy nasion. Każda z palet, która została poddana fumigacji posiada stosowne oznaczenia. Jednego z producentów tego rodzaju palet drewnianych można znaleźć na stronie https://www.makodrew.pl. Oprócz nich w bogatym asortymencie znajdują się także palety jednorazowe, przemysłowe, a także o nietypowych rozmiarach, dzięki czemu można dopasować je do potrzeb przedsiębiorstwa.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwadzieścia + 8 =