Zasilacz awaryjny – jak wybrać odpowiedni model?

Zasilacz awaryjny to nowoczesne urządzenie wyposażone w akumulator, które przydaje się w wielu sytuacjach. Służy bowiem do skutecznego dostarczania prądu rozmaitym sprzętom zewnętrznym funkcjonującym w trybie ciągłym. Zaliczamy do nich choćby komputery firmowe, pompy centralnego ogrzewania, ogromne wentylatory przemysłowe czy piece. Wyjątkowo funkcjonalne zasilacze awaryjne znajdziemy w ofercie online takiej jak: https://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/volt-polska-m-50.html.

Zwróćmy uwagę zwłaszcza na moc

Omawiane zasilacze są powszechnie wykorzystywane w zakładach przemysłowych, placówkach edukacyjnych, instytucjach finansowych, szpitalach, biurach, a nawet domach prywatnych. Sprawdzają się przede wszystkim wtedy, gdy następuje długa przerwa w dostawie energii elektrycznej.

Na rynku znajdziemy kilka kluczowych modeli. Najprostsze są egzemplarze z bierną rezerwą, które zapewniają jedynie podstawową ochronę. Znacznie bardziej zaawansowane są natomiast wersje line -interactive (stabilizowane) oraz on-line, czyli z tzw. podwójną konwersją (generują optymalne napięcie wyjściowe).

Przy wyborze konkretnego rozwiązania należy w pierwszej kolejności zainteresować się mocą czynną wyrażoną w watach. Musi być ona koniecznie dostosowana do zasilanych urządzeń. W przypadku sprzętów domowych wystarczy zazwyczaj moc na poziomie do 600 W, zaś sprzęty przemysłowe potrzebują na ogół od 1000 W do nawet 2000 W. Innym niezwykle ważnym czynnikiem jest czas przełączenia – im krótszy, tym większa pewność, że dany element nie zdąży się wyłączyć bądź zresetować. Pozostałe parametry warte uwagi to m.in. czas podtrzymywania akumulatorowego, liczba gniazd wyjściowych i gwarancja producenta (minimum dwuletnia).

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dziewiętnaście + jedenaście =