Zasady przewożenia dziecka w aucie

Przewożenie dziecka w samochodzie regulowane jest przepisami prawa. Zabezpieczenie go samymi pasami bezpieczeństwa jest niewystarczające, ponieważ podczas ostrego hamowania lub innego gwałtownego manewru dziecko może ulec poważnemu wypadkowi. Jedynie prawidłowo dopasowany i zamontowany fotelik daje pełną ochronę i sprawi, że po podróż z dzieckiem będzie bezpieczna.

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w aucie?

Fotelik powinien być używany do momentu, gdy dziecko przekroczy 150 cm wzrostu. Wybierając odpowiedni model trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim wiek, wagę oraz wzrost malucha. Producenci dzielą je zazwyczaj na kilka kategorii, różniących się od siebie przedziałem wagowym. Konieczne jest także sprawdzenie, w jaki sposób montuje się go w samochodzie. Najbezpieczniejszą formą jest montaż za pomocą systemu ISOFIX, czyli specjalnych uchwytów, które obecnie są standardem w nowych samochodach.

Najmłodsze dzieci powinny być przewożone tyłem do kierunku jazdy, ponieważ dzięki temu minimalizuje się ryzyko uszkodzenia głowy i kręgosłupa. Jeśli jest ono przewożone na przednim fotelu trzeba pamiętać o wyłączeniu poduszki powietrznej. Fotelik koniecznie trzeba wymienić na większy, gdy tylko dziecko osiągnie wyższą wagę niż przewiduje norma posiadanego modelu. Warto także zwrócić uwagę, czy głowa dziecka nie wystaje poza zagłówek, ponieważ jest to także sygnałem, że konieczna jest wymiana na nowy. Poszukując bezpiecznych fotelików z niezbędnymi atestami warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie https://niecodziennegadzety.pl/foteliki-samochodowe-0-25kg

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


jeden × 5 =