Zakładanie soczewek – porady dla początkującego

Wady wzroku są dziś powszechne, dlatego wielu ludzi musi korzystać z okularów, które są dobierane we współpracy z optykami lub okulistami. Niektórzy decydują się jednak na rozwiązanie alternatywne, jakim są soczewki. Umieszcza się one bezpośrednio na rogówce, oczywiście w celu korygowania konkretnej wady wzroku. Soczewki oprócz tego pełnią funkcje opatrunkowe, a więc chronią oczy, a także kosmetyczne, gdyż z ich pomocą można nawet zmienić kolor tęczówki. Chcąc korzystać z soczewek zamiast okularów, trzeba najpierw wiedzieć, jak je poprawnie zakładać. O czym należy pamiętać?

Jak poprawnie i bezpiecznie zakładać soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe takie jak EYEOXY DUALITY TOROIDAL należy zakładać przede wszystkim ostrożnie, a przed samą czynnością powinno się dokładnie umyć i wysuszyć ręce. Soczewka musi być odwrócona odpowiednią stroną od razu, a zakładanie warto zawsze zaczynać od tego samego oka. To minimalizuje ryzyko jakichkolwiek pomyłek i ma znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy w oczach występują różne wady. Zakładając soczewkę, wystarczy umieścić ją na palcu wskazującym, a palcem środkowym delikatnie odciągnąć w dół dolną powiekę. Palcem wskazującym lub środkowym drugiej dłoni należy z kolei odciągnąć górną powiekę i położyć soczewkę na oku, a dokładniej na rogówce. Gdy soczewka znajduje się już na oku, pozostaje opuścić powieki oraz mrugać. 

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


18 + 4 =