Zaczynam przygodę z bieganiem – czego potrzebuję?

Każdy biegacz niezależnie od tego, czy dopiero zaczyna swoją przygodę z tym sportem, czy też ma już za sobą kilkanaście maratonów, potrzebuje odpowiedniego ekwipunku. I nie chodzi tylko o buty. Równie ważne są koszulki do biegania, spodenki, leginsy czy skarpety, ponieważ dopiero dobrze dobrana całość sprawi, że w czasie uprawiania tej formy rekreacji będziemy czuli się wygodnie i komfortowo oraz czerpali radość i satysfakcję ze swojej aktywności. A te wszystkie elementy szczególnie, gdy zaczyna się przygodę z bieganiem jest bardzo ważne.

Koszulki raczej termoaktywne

To prawda, że odpowiednio dobrane obuwie jest bardzo ważne, ale nie można również lekceważyć innych elementów. Na pewno trzeba w trakcie treningu unikać bawełnianych elementów odzieży, która nie zapewnia właściwej termoregulacji i odprowadzania potu. Lepiej zakupić termoaktywny ubiór, który – oprócz wcześniej wymienionych cech charakteryzuje się również tym, że jest wykonany z szybkoschnących materiałów.

Czy do biegania ubrać się w luźną czy też bardziej obcisłą koszulkę? To zależy od indywidualnych upodobań. Specjaliści zalecają jednak, aby w przypadku odzieży termoaktywnej stosować raczej strój bardziej przylegający do ciała. Musi on być również wystarczająco długi, aby zapobiec wyziębieniu lub przewianiu ciała podczas treningu. Aby komfort termiczny biegacza był jeszcze większy, można również zaopatrzyć się w specjalne skarpety lub getry. Ich bogata oferta dostępna jest na przykład pod adresem: https://www.runshop.pl/getry-dlugie-do-biegania,c4.html.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


szesnaście + dwa =