Zabiegi wspomagające rehabilitację pleców

Problemy z kręgosłupem i związane z tym dolegliwości to bardzo częste schorzenie występujące u znacznej części współczesnego społeczeństwa. Wynika to przede wszystkim z faktu, że coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej przed komputerem lub telewizorem, co niekorzystnie wpływa na stan kręgosłupa. Przyjmowanie nieprawidłowej postawy, dźwiganie zbyt ciężkich rzeczy i brak ruchu powodują, że zaczynamy odczuwać ból w różnych jego odcinkach. 

Jak zapobiegać bólom kręgosłupa i pleców?

Najlepszym sposobem na walkę z bólem tej części ciała są regularne ćwiczenia oraz poddawanie się odpowiednim zabiegom, które korzystnie wpływają na jego kondycję. Najpopularniejszym sposobem są masaże, które rozluźniają mięśnie i usuwają uczucie napięcia i bólu. W terapii leczenia schorzeń pleców wykorzystuje się również prądy lecznicze o niewielkiej częstotliwości. Wybierając elektrostymulację mięśni, można uzyskać efekty podobne do tych, które dają regularne ćwiczenia fizyczne. Prądy diadynamiczne doskonale radzą sobie z dolegliwościami bólowymi, które pojawiają się w obrębie kręgosłupa i pleców.

Mniej popularnym, ale równie skutecznym sposobem są sesje w komorze do krioterapii. Zamrożenie tkanek pomaga zmniejszyć istniejące obrzęki i znacząco obniża poziom bólu. Poprawia także ogólne samopoczucie oraz zdolności ruchowe. Do leczenia schorzeń kręgosłupa i pleców wykorzystuje się także tradycyjne metody, jak np. ciepłe okłady borowinowe, które doskonale rozluźniają mięśnie i świetnie radzą sobie ze stanami zapalnymi.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


9 + piętnaście =