Zabawy dla dzieci, które rozwijają kreatywność

Obecnie liczne sklepy z artykułami dla dzieci oferują tysiące różnorodnych produktów służących do zabawy. Tego rodzaju gotowe zabawki często jednak ograniczają w najmłodszych kreatywność, ponieważ nie zmuszają ich do wysiłku intelektualnego i rozwiązywania problemów. W związku z tym warto co jakiś czas namówić naszą pociechę na odpowiednią zabawę, która wpłynie na prawidłowy rozwój jej zdolności twórczego myślenia. Idealnym wyborem jest m.in. miasteczko ruchu drogowego, gdyż uczy zasad prawidłowego poruszania się po jezdni. 

Umiejętność ułatwiająca późniejsze życie

Badania dowodzą, że dzieci kreatywne odznaczają się większą pewnością siebie, lepiej komunikują się z ludźmi i są bardziej otwarte na świat aniżeli dzieci pozbawione tej zdolności. Dlatego już od najmłodszych lat warto rozwijać w swojej latorośli twórcze myślenie poprzez odpowiednie gry oraz zabawy. Do najprostszych zaliczamy m.in. wszelkie ćwiczenia plastyczne (malowanie, rysowanie, projektowanie itp.), aktorskie (odgrywanie ról i scenek, zabawa słowami), a także muzyczne (słuchanie piosenek, gra na instrumentach). Jeśli chodzi o konkretne zajęcia, to można np. zaproponować dziecku wspólne formowanie figurek z masy solnej albo ciastoliny. Ciekawym pomysłem jest również wykonywanie przedmiotów codziennego użytku, pojazdów i budynków z kartonu. Inne zalecane aktywności to:

– gra podwórkowa pt. „Węże i drabiny”, do której niezbędne akcesoria znajdziemy w ofercie tego sklepu: http://smartplac.pl/produkt/tablica-weze-i-drabiny-1-100/

– zabawa w sklep – ucząca umiejętności liczenia i kalkulowania oraz podstawowych zasad reklamy 

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


osiemnaście − 7 =