Za pomocą jakich środków można zapewnić dokładne i trwałe łączenia części

Aby połączyć ze sobą części wybranych maszyn, urządzeń, sprzętów czy mebli, należy zastosować odpowiednie środki chemiczne lub specjalne metody technologiczne. Zakres zastosowanych środków uzależniony jest od między innymi od rodzaju podłoża. W związku z tym inny rodzaj spoiwa zostanie użyty do połączenie drewna, metalu czy szkła, choć dostępne są również preparaty uniwersalne przeznaczone do różnego rodzaju powierzchni. Jakie środki warto zatem zastosować do łączenia elementów?

Kleje i ich zastosowanie

Wśród produktów do scalania różnego rodzaju powierzchni można wyróżnić między innymi kleje. Wśród nich klej anaerobowy, którego ofertę znajdziemy m.in. pod adresem internetowym https://www.sklep.wekem.pl/pl/c/KLEJE-ANAEROBOWE/23. Produkt musi przez cały czas pozostawać w kontakcie z tlenem, aby przeciwdziałać jego twardnieniu. Klej anaerobowy utwardza się do duromerów bez powietrza, dlatego może wytrzymać temperaturę w zakresie od -60 do 230°C. Utwardzone kleje są jednak stosunkowo kruche, dlatego nie sprawdzają się w przypadku połączeń, które muszą być elastyczne. W związku z tym ten rodzaj kleju wykorzystywany jest zwykle do zabezpieczania śrub, jak i podczas montażu silników czy przekładni biegów.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


osiemnaście + 6 =