Za pomocą jakich rozwiązań możemy podjąć walkę ze smogiem?

Jednym z głównych zjawisk wpływających negatywnie na zdrowie Polaków jest smog. To nic innego jak zanieczyszczenie atmosferyczne w postaci gęstej mgły przesyconej szkodliwymi związkami chemicznymi (tlenkiem węgla i siarki, benzoapirenem, fenolami, siarkowodorem itp.). Występuje głównie w dużych miastach, a spowodowane jest spalinami samochodowymi, spalaniem śmieci i węgla w piecach, a także działalnością zakładów przemysłowych. Aby skutecznie chronić się przed smogiem, należy przede wszystkim nosić dobrej jakości maseczki zakrywające usta i nos.

Metody aktywne oraz bierne

Wspomniane we wstępie maseczki efektywnie zabezpieczają nas przed smogiem w sytuacji, gdy przebywamy na zewnątrz domu. Najlepiej postawić na modele posiadające certyfikat CE, gdyż zapewniają wyjątkowo wysoki poziom filtracji groźnych cząstek. Funkcjonalne i estetyczne wizualnie egzemplarze znajdziemy w odpowiednim specjalistycznym sklepie internetowym, takim jak https://maskibroyx.pl/Maski-antysmogowe-z-certyfikatem-cinfo-pol-144.html. Istotnym rozwiązaniem w walce ze smogiem jest ponadto ograniczenie korzystania z samochodów osobowych na rzecz miejskiej komunikacji zbiorowej (autobusy, mini busy, tramwaje, metro). W ten sposób zostaje bowiem znacznie zminimalizowana ilość substancji rakotwórczych i smolistych emitowanych do atmosfery przez rury wydechowe. Warto również podjąć następujące działania: dążyć do zamiany tradycyjnych źródeł energii w ekologiczne (np. panele słoneczne), korzystać z nowoczesnych oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza (oczywiście w domu), sadzić jak najwięcej drzew oraz przechowywać we wnętrzach mieszkalnych konkretne kwiaty wykazujące zdolność do neutralizowania toksyn (gerbery, draceny, daktylowce, bluszcze).

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dziesięć + 4 =