Z jakich włosów wybierać peruki?

Peruki to produkty, które już od dawna przestały kojarzyć się z niechlubnym dodatkiem, po który sięgamy wyłącznie z przykrej konieczności. Dziś peruka to nie tylko sposób na zastrzyk pewności siebie i możliwość cieszenia się gęstą czupryną, której nie podarowała nam matka natura. To również sposób na szybką metamorfozę, jaka przyda się podczas wyjątkowych okazji i element różnego rodzaju przebrań. Jaką perukę kupić aby doskonale się w niej prezentować?

Peruka, która doda uroku każdej kobiecie

Najważniejszy jest rodzaj włosów, z jakich wykonano konkretny produkt. Najkorzystniejszą opcją są oczywiście peruki z naturalnych włosów. Są one miłe w dotyku, świetnie się układają i można stylizować je na wiele różnych sposobów. Warto podkreślić, że najwyższą jakość posiadają produkty wykonane z włosów dziewiczych, czyli takich, które nigdy nie były farbowane. Dobrze będzie również zwrócić uwagę na kraj pochodzenia pukli. Włosy europejskie najlepiej dopasują się do naszego typu urody, pozwalając na osiągnięcie naturalnego efektu.

Pamiętajmy, że możemy także wybierać pod kątem struktury włosów. Zupełnie proste, czy kręcone? To akurat zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych preferencji. Peruki z włosów syntetycznych, choć znacznie tańsze, nie sprawdzą się już tak dobrze. Bardzo często są bowiem podatne na odkształcenia, posiadają charakterystyczny, sztuczny połysk i szybko się plączą, tracąc na swoich walorach estetycznych. Jeśli zależy nam na peruce, którą zamierzamy poddawać intensywnej eksploatacji, pukle syntetyczne nie będą dobrą inwestycją.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


trzy × 5 =