Z jakich materiałów powinna być robiona odzież treningowa?

Odzież sportowa ze względu na specyficzne warunki, w których jest ona wykorzystywana musi być wykonana ze specjalnych materiałów. Takie ubrania muszą być nie tylko wygodne w noszeniu, ale również zapewniać swobodne wykonywanie ruchów. Na rynku istnieje kilka rodzajów materiałów, z których wykonuje się tego rodzaju odzież.

Materiały z jakich robi się odzież sportową

Tkaniny sportowe są tkaninami syntetycznymi, które powstają w wyniku różnego rodzaju związków chemicznych. Jednym z pierwszych materiałów, z których produkowano odzież sportową, a przede wszystkim stroje kąpielowe oraz koszulki piłkarskie i narciarskie był poliamid. Mimo tego, że cechuje się ona doskonałą wytrzymałością jest jednocześnie materiałem bardzo sztywnym. Obecnie jednak najwięcej ubrań sportowych wytwarza się z poliestru. Materiał ten nie chłonie wody ani potu, dzięki czemu zapewnia wysoki komfort osobie ćwiczącej. Świetnie dopasowuje się on do ciała, co sprawia, że jest tak popularny. Odzież wykonaną z poliestru, którą znaleźć można znaleźć także na stronie https://skleptmk.pl/producent/pit-bull-west-coast-10 bez problemu można prać w pralce oraz suszyć na słońcu bez obaw, że straci kolor oraz fason. W przypadku odzieży termoaktywnej wykorzystuje się polipropylen, który jest materiałem trwałym, a jednocześnie bardzo lekkim. Dodaje się do niego bardzo często jony srebra, które wykazują właściwości antybakteryjne. Do treningów można także wybierać stroje wykonane z bawełny, ale sprawdzą się przede wszystkim podczas mniej intensywnych ćwiczeń. 

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


1 + 13 =