Wystrój w stylu industrialnym – na czym to polega?

Styl industrialny pojawił się na świecie, dzięki amerykańskim artystom przejmującym nieużywane i opuszczone fabryki. Początkowo wykorzystywane były wyłącznie przez ich grupę społeczną nie tylko do celów mieszkalnych, ale również do organizowania własnych wystaw. Z czasem ten sposób urządzania wnętrz zyskał popularność i dziś stanowi wystrój wielu nowoczesnych wnętrz. Jak każdy styl, także ten, posiada swoje wyznaczniki, bez których żaden projekt nie jest kompletny. Poniżej krótki przewodnik po charakterystycznych elementach industrializmu.

Szarość, beton i przestrzeń

Wnętrze industrialne doskonale oddają dwa kolory: szarość oraz brąz. Wielu projektantów osiąga to w bardzo prosty sposób, decydując się na betonową podłogę oraz dodatki wykonane z drewna, np. meble industrialne loft. Typowym połączeniem w tych aranżacjach jest również pozostawianie widocznych elementów użytkowych wnętrza takich jak: rury, kaloryfery czy niezwykle charakterystyczne ceglane ściany.

Lofty to przede wszystkim przestrzeń, którą podczas wyposażenia wnętrz, należy za wszelką cenę utrzymać lub otrzymać, jeśli aranżujemy mieszkanie od nowa. Wtedy lepiej zrezygnować ze ścianek działowych, pozostawiając otwarte pomieszczenia. Wracając do umeblowania, ważnym elementem jest tutaj łączenie dwóch materiałów m.in. drewna i metalu, co prezentują np. typowe sekretarzyki industrialne. Wyznacznikiem tej mody są także zwisające z sufitu lampy o geometrycznych, odsłaniających żarówkę kształtach, oświetlające przestrzeń.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Komentarze Czytelników (2)

  1. W industrialne wnętrza idealnie wpisuje się również miedź. jest to niezwykle żywy i plastyczny materiał, który fascynuje wielu projektantów. Dla zainteresowanych architekturą polecam nowe wydanie Copper Architecture Forum: https://copperalliance.pl/nowe-wydanie-copper-architecture-forum/.

    Odpowiedz
  2. W industrialne wnętrza idealnie wpisuje się również miedź. Jest to niezwykle żywy i plastyczny materiał, który fascynuje wielu projektantów. Dla zainteresowanych architekturą polecam nowe wydanie Copper Architecture Forum: copperalliance.pl/nowe-wydanie-copper-architecture-forum/.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


czternaście − dwa =