Wyprawka dla nowo narodzonego dziecka – co się na nią powinno składać?

Czas oczekiwania na narodziny dziecka to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu kobiety. Każda przyszła mama pragnie, by jej maleństwo przychodząc na świat miało już skompletowane wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Szykowanie wyprawki dla maluszka to jedna z przyjemniejszych czynności, warto jednak pamiętać o niezbędnych produktach. 

Wyprawka dla dziecka – niezbędne produkty

Kompletując wyprawkę dla maluszka warto zacząć od produktów do pielęgnacji. Chusteczki nawilżane, delikatny żel do mycia ciała i włosów, odpowiedni krem przeciw odparzeniom, krem pielęgnacyjny oraz pieluszki jednorazowe w rozmiarach 0 i 1 to podstawowe potrzeby każdego dziecka. Przed porodem dobrze jest odwiedzić aptekę w celu nabycia pierwszych leków, soli fizjologicznej do przemywania oczu, opatrunków jałowych, aspiratora do noska i termometru bezdotykowego do mierzenia temperatury ciała i wody. 

Pokój i szafa maluszka

Ważnym elementem na liście wyprawkowej jest pokój maluszka. Łóżeczko, komoda bądź szafa, lampka nocna, przewijak i wanienka to zdecydowanie niezbędnik do pokoju noworodka. Kolejnym i zdecydowanie najprzyjemniejszym krokiem dla większości rodziców jest kupowanie ubranek dziecięcych. W zależności od pory roku w której urodzi się maluszek trzeba pamiętać o odpowiedniej ilości śpioszków, body z krótkim bądź długim rękawem, pajacykach, skarpetach, czapeczkach i spodniach. Dodatkowo dla dzieci urodzonych zimą ważne są ubrania typowo na spacer – kombinezony, chusty na szyję, ciepłe czapki i rękawiczki. 

Warto, aby przyszła mama przy wyborze artykułów wspomagała się odpowiednim miejscem do zakupu. Sklep taki jak np. https://emizu.pl/ to idealna przestrzeń dla przyszłych rodziców, szczególnie świeżo upieczonych! O czym jeszcze należy pamiętać podczas kompletowania wyprawki? 

– wózek głęboki lub głęboko-spacerowy,

– fotelik samochodowy,

– torba na akcesoria,

– mata edukacyjna lub piankowa,

– grzechotki, gryzaki, kontrastowe książeczki,

– kocyki, pościel, prześcieradło,

– niania elektroniczna, monitor oddechu.

Przybory do karmienia w zależności czy mama będzie karmiła piersią czy butelką : smoczki, śliniaki, podgrzewacz do butelek albo biustonosz do karmienia, laktator, krem z lanoliną i poduszka do karmienia. Przy kompletowaniu wyprawki należy również pamiętać o torbie do szpitala dla mamy i maluszka!

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


osiem − trzy =