Wyprawka dla kota – w co musimy się zaopatrzyć?

Kot to jedno z najpopularniejszych zwierząt domowych. Jeśli zdecydujemy się na jego przygarnięcie ze schroniska lub zakup od hodowcy, powinniśmy koniecznie zaopatrzyć się w szereg akcesoriów stanowiących swoistą wyprawkę. Część z nich przyda się do codziennego karmienia i pielęgnacji, natomiast inne okażą się niezbędne do zabawy, odpoczynku czy transportowania pupila. Przed wyborem konkretnych elementów zalecane jest zawsze poczytanie artykułów o potrzebach mruczka i kluczowych zasadach dotyczących opieki nad nim. 

Cenne wskazówki dla przyszłych właścicieli puszystego czworonoga

W wyprawce dla kociaka musi się znaleźć w pierwszej kolejności pełnowartościowa, dobrze zbilansowana karma sucha, a także pełnoporcjowa karma mokra w formie kawałków mięsa zanurzonych w galarecie albo pysznego pasztetu. Obie znajdziemy choćby w sklepie internetowym pod adresem https://taniakarma.com/. Oprócz tego nie obejdzie się bez zestawu porządnych misek wykonanych ze stali nierdzewnej, ceramiki bądź wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Jedna posłuży do podawania jedzenia, natomiast druga do nalewania czystej wody (mleko jest niewskazane z powodu negatywnego wpływu na proces trawienia). Kolejne wymagane akcesorium to z pewnością kuweta, czyli specjalny pojemnik przeznaczony do wypełnienia żwirkiem. Zwierzę załatwia w nim swoje naturalne potrzeby fizjologiczne. Na rynku są dostępne modele zarówno otwarte, jak i zamknięte. Oto pozostałe przydatne elementy wyprawki:

– miękkie legowisko – służy do spania i wylegiwania się,

– zabawki – np. w postaci wędki z piórkiem imitującym ptaka, pluszowej myszki, piłeczki i tunelu,

– drapak – do ostrzenia pazurów,

– transporter plastikowy lub wiklinowy – do wygodnego przenoszenia kota, 

– narzędzia pielęgnacyjne – nożyczki do skracania pazurków, szczotka do sierści, furminator itp.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


16 + 17 =