Wyposażenie profesjonalnego gabinetu okulistycznego

Pacjent kierujący swoje kroki do lekarza specjalisty – w tym okulisty – oczekuje profesjonalnej i kompleksowej opieki medycznej, właściwego postępowania diagnostycznego, a także dalszego, dostosowanego do wymagań schorzenia leczenia. Współczesne gabinety lekarskie wyposażone są w specjalistyczne urządzenia i aparatury, których zadaniem jest wspomóc rozpoznanie problemu pacjenta, a także przeprowadzić stosowne zabiegi. Jaki zatem sprzęt okulistyczny stanowi podstawowe wyposażenie gabinetu?

W dobrych rękach

Okuliści mają do dyspozycji różnorodny zakres narzędzi i sprzętów, które wzbogacają procesy diagnostyczne.

Jednym z najbardziej podstawowych sprzętów jest tonometr, który dostępny jest pod poniższym linkiem: https://www.krak-optic.pl/tonometry/. Przyrząd może mieć postać ręczną lub bezkontaktową i służy do pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego. Innym przykładem sprzętu okulistycznego są lampy szczelinowe, które zbudowane są z mikroskopu i źródła światła. Urządzenie umożliwia badanie takich części oka, jak: spojówka, twardówka, soczewka, tęczówka i rogówka. Lampa szczelinowa jest niezbędna podczas prowadzenia diagnozy zapalenia spojówki, zaćmy, czy odwarstwienia siatkówki.

W klasyfikacji wyposażenia gabinetu okulistycznego nie może również zabraknąć synoptoforu, który znajduje zastosowanie w terapii ortoptycznej. Przewidziany jest jako element postępowania diagnostycznego oraz leczenia zeza. Wszystko za sprawą specyficznych cech, które umożliwiają sprawdzenie ułożenia gałek ocznych czy korespondencji siatkówkowej.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dziesięć + 17 =