Wymiana pokrycia dachowego – kiedy jest konieczna?

Wymiana poszycia dachowego to inwestycja wiążąca się ze sporym wydatkiem. W niektórych przypadkach wystarczy tylko przeprowadzić drobne prace naprawcze, które usuną powstałe uszkodzenia. Jeśli jednak jego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia niezbędna będzie jego wymiana.

W jaki sposób przeprowadza się wymianę dachu?

W określeniu tego, czy dach wymaga naprawy lub wymiany niezbędne jest przeprowadzenie dokładnych jego oględzin. Najlepiej jest powierzyć to zadanie profesjonalistom, którzy sprawdzę wszystkie, najmniejsze nawet szczegóły i ocenią ogólny stan techniczny. Weryfikują oni szczelność poszycia, stan więźby oraz innych elementów konstrukcyjnych. Najczęściej w przypadku poddasza nieużytkowego z dachem krytym papą w przypadku jej uszkodzenia wystarczy wyciąć wadliwy kawałek i zastąpić go nowym. Jeśli jednak pokryty jest on blachodachówką lub gontem bitumicznym niezbędna jest całkowita wymiana poszycia. Zdjęcie dachu jest niezbędne również wtedy, gdy konieczne jest przeprowadzenie naprawy lub konserwacji więźby. Aby mieć pewność, że prace zostaną przeprowadzone tak jak należy warto zdecydować się na sprawdzoną firmę oferującą usługi dekarskie Poznań to miasto, w którym można taką znaleźć.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


17 + 9 =