Wygodne meble do wypoczynku

Salon to miejsce, w którym przyjmujemy gości, ale też wypoczywamy. Meble w głównym pomieszczeniu muszą więc pełnić wiele funkcji jednocześnie. Postawa to wygląd – świadczy o guście domowników i ich sposobie na życie. Jedni wolą meble w stylu klasycznym, inni w nowoczesnym. Oprócz pięknego wyglądu muszą one jednak pełnić także funkcję użytkową, czyli przede wszystkim być wygodne.

Spanie nie tylko w sypialni

Fotele rozkładane to synonim komfortu. Niegdyś ciężkie i nieporęczne – dziś lekkie i wygodne w przestawianiu. Znakomicie dopełnią wystrój salonu, a dla domowników staną się idealnym miejscem do wypoczynku. Wieczór z książką, czy przed telewizorem będzie dzięki nim znacznie przyjemniejszy. Przy ich zakupie warto zwracać uwagę na długość podnóżka oraz sposób jego wysuwania. Dostępne są też modele z funkcją spania – wtedy po rozłożeniu otrzymujemy wygodne łóżko. Zaletą tego mebla jest duża oszczędność miejsca. Przydaje się też w momencie, kiedy trzeba przenocować w salonie nieoczekiwanych gości.

Podobną funkcję pełni też sofa rozkładana. Jest ona znakomitym wyborem do gościnnego pokoju. W dzień służy do oglądania na niej telewizji. Nocą zamienia się w komfortowe łoże. Mamy do wyboru zarówno sofy skórzane, jak i wykonane z materiału. Prawdziwa skóra jest łatwa w czyszczeniu, lecz kurz na niej jest bardzo widoczny. Mebel posiadający pokrycie materiałowe nie wygląda już tak elegancko. Lepiej sprawdzi się w mniejszych pokojach, gdzie nie stawiamy na wytworny wygląd wnętrza, a funkcjonalność.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


osiemnaście − 12 =