Wybór pierścionka zaręczynowego

Wybierając symbol miłości, jakim jest pierścionek zaręczynowy, chcemy, by przede wszystkim podobał się on naszej wybrance. Aby dopasować model do gustu naszej ukochanej, najlepiej przejrzeć jej dotychczasowe zbiory biżuterii. Jeśli dominuje tam żółte złoto, dobrym pomysłem będzie zakup wersji z tego samego kruszcu. W kwestii kamieni, które ozdabiają te błyskotki, najpopularniejszym wyborem zazwyczaj jest diament. Szlachetny i drogi kamień ładnie prezentuje się w prostej oprawie z równie wyrafinowanego metalu szlachetnego. 

Dla osób preferujących bardziej klasyczne modele świetnym wyborem będą pierścionki z rubinem, szafirem albo szmaragdem, które pięknie wyglądają samodzielnie lub w połączeniu z brylantami. Przyjęło się, że z okazji zaręczyn nie należy wręczać pereł będących złą wróżbą dla przyszłych nowożeńców. Najtańszą, aczkolwiek równie efektowną wersją jest srebro zestawione z cyrkoniami.

Od czego zacząć poszukiwania pierścionka

Zanim zabierzemy się za zakup tej wspaniałej błyskotki, pamiętajmy, by dyskretnie podpytać adresatkę prezentu o jej gust. Jeśli boimy się, że wybranka naszego serca czegoś się domyśli, poprośmy o pomoc jej przyjaciółkę lub siostrę, która da nam kilka wskazówek. Ważna jest także znajomość rozmiaru pierścionka i ustalenie budżetu przeznaczonego na ten cel. 

Posiadając podstawowe informacje odnośnie biżuteryjnych upodobań przyszłej narzeczonej, możemy rozpocząć poszukiwania modelu marzeń. Doskonale w tym przypadku sprawdzi się jubiler online. Szeroki wybór rozmaitych błyskotek we wszelkich wersjach kolorystycznych z najróżniejszymi kamieniami, pozwoli nam spokojnie wybrać idealny egzemplarz dla kobiety naszego życia.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


12 + czternaście =