Wskazania do wykonania leczenia kanałowego

Zęby z daleko posuniętą próchnicą zaczynają sprawiać ból i wtedy mamy dwa wyjścia. Możemy taki ząb usunąć, albo też próbować go wyleczyć. W przypadku niewielkich ubytków możliwe jest wstawienie zwykłej plomby stomatologicznej, jednak jeżeli są one już bardzo mocno zepsute, jedyną opcją może być leczenie kanałowe. Wiele osób, gdy tylko usłyszą o tym sposobie radzenia sobie z zepsutymi zębami, dostaje gęsiej skórki. Powszechnie bowiem uważa się, że ten rodzaj leczenie jest bardzo bolesny. Okazuje się jednak, że tak wcale nie musi być.

Kiedy jest to jedyne wyjście?

Uszkodzenia zębów rozwijają się z czasem. Na początku są to niewielkie ubytki, które powiększają się, powodując coraz większe dolegliwości bólowe. Na tym etapie możliwe jest jeszcze leczenie tradycyjne, poprzez wstawienie plomby. W końcu jednak ubytek staje się na tyle głęboki, że zaczyna dochodzić do samych korzeni. Na tym etapie możliwe jest już tylko i wyłącznie leczenie kanałowe, ponieważ uszkodzeniu ulegają wewnętrzne struktury na styku zęba i jego korzenia.

Sposoby leczenia kanałowego

Istnieje przynajmniej kilka sposobów na wykonywanie leczenia zębów w powyższy sposób. Zdecydowanie najbardziej rozpowszechniony jest zabieg z wykorzystaniem mikroskopu. Do wnętrza struktury zębowej wkładana jest specjalna sonda, za której pomocą stomatolog jest w stanie ocenić uszkodzenia wewnętrzne, a także wykonać niezbędne czynności. Szczegółowe informacje na temat tej metody zabiegu znajdziemy na https://stomo.pl/leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem-bez-tajemnic/.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


6 + 1 =