Wschodnie państwa, w których wymagana jest wiza

Mimo tego, iż do wielu krajów mamy nieograniczony wstęp, to wciąż istnieje sporo lokalizacji, do których nie dostaniemy się bez odpowiednich dokumentów. Są to głównie państwa usytuowane za naszą wschodnią granicą, lecz aby wyjechać do Stanów Zjednoczonych czy Kanady (nawet wyłącznie w celach turystycznych), będziemy musieli postarać się również o takową wizę.

Standardowe przepisy wizowe

Co ważne, nawet gdy nie wymagane od nas jest posiadanie wizy turystycznej, to niektóre kraje określiły czas jednorazowego pobytu turystycznego na ich obszarze do maksymalnie 90 dni. Niemniej jednak, przepis ten ulega zmianie, gdy wyjeżdżamy w celach zarobkowych. Wracając do wschodnich państw, nie będziemy zmuszeni starać się o specjalne pozwolenia, w momencie wyjazdu na Ukrainę. Jednocześnie wiza na Białoruś będzie już dla każdego Polaka obowiązkowa. Co więcej, nie zawsze jej uzyskanie okazuje się bezproblemowe, tak więc dobrze jest rozpocząć procedurę już parę miesięcy przed planowaną podróżą.

Z kolei, wiza turystyczna do Rosji wydawana jest o wiele prościej, lecz nadal możemy być dopytywani bardziej szczegółowo o cel naszej wizyty. Dokument ten wyrobimy w Ambasadzie rosyjskiej lub jednym z trzech Konsulatów ulokowanych na terenie naszego kraju. Oprócz ważnego paszportu, musimy zabrać ze sobą kopię dowodu osobistego albo zaświadczenie o zameldowaniu. Pamiętajmy również, aby do wniosku wizowego dołączyć nasze wyraźne i neutralne zdjęcie, które potem widnieć będzie na dokumencie. Wszelkie wytyczne do fotografii dostępne są na stronie Ambasady Federacji Rosyjskiej.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


trzy + 20 =