Wosk czy świeca zapachowa – na co postawić?

Piękne zapachy potrafią odmienić każde wnętrze, wprowadzając do niego niepowtarzalny klimat. Nadają charakteru pomieszczeniom, otulają zmysły i pomagają się zrelaksować. To właśnie dlatego tak często sięgamy po aromatyczne odświeżacze powietrza. Ogromną popularnością cieszą się w ostatnich latach woski zapachowe Yankee Candle. Czy są one dobrą alternatywą dla popularnych świec? A może to zupełnie inny produkt?

Zapachowe woski do kominków – jak ich używać?

Aromatyczne woski to niewielkich rozmiarów kosteczki, w których wnętrzu czai się bogactwo najróżnorodniejszych aromatów. Od słodkich pralinek, przez orientalne nuty piżma, a na nietypowych zapachach kojarzących się ze świeżym praniem kończąc. Są świetnym wyborem dla tych osób, które lubią eksperymenty, nie znalazły jeszcze swojego ulubionego zapachu, lub po prostu preferują częste zmiany w swoim otoczeniu. Używa się ich jednak inaczej niż zwykłych świec.

Aby uwolnić aromat kryjący się w wosku, należy zaopatrzyć się w specjalny kominek do aromaterapii. W zależności od wielkości pomieszczenia oraz indywidualnych preferencji porcję wosku należy skruszyć i umieścić w jego misie. Pod nią należy zapalić świeczkę typu tealight i niemal natychmiast można się cieszyć unoszącym wokół aromatem. Trwałość zapachu takiego wosku sięga niejednokrotnie kilkudziesięciu godzin. Można go więc rozgrzewać wielokrotnie aż do momentu, kiedy utraci cały swój aromat, po czym wymienić go na nowy o tym samym lub zupełnie nowym zapachu. Przystępna cena i ogrom wonnych nut sprawią, że klimat naszego domu będzie zawsze niepowtarzalny.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


czternaście + pięć =