Woda deszczowa jako wysokiej jakości źródło wody

Coraz więcej osób praktykuje magazynowanie wody pochodzącej z opadów atmosferycznych, czyli deszczu, śniegu i gradu. Co prawda nie nadaje się ona do picia (z powodu wysokiej zawartości gazów i kwaśnego pH), ale może być z powodzeniem wykorzystana na wiele innych sposobów. Przydaje się w szczególności do celów gospodarczych oraz przemysłowych. Aby rozpocząć jej gromadzenie, wystarczy zamontować na posesji polipropylenowy zbiornik na deszczówkę

Oszczędność środków finansowych idzie w parze z dbaniem o środowisko 

Woda deszczowa bardzo korzystnie wpływa na rozwój roślin ogrodowych i doniczkowych (kwiatów, krzewów, drzew owocowych, warzyw), dlatego należy regularnie podlewać nią swoje uprawy. Dostarcza korzeniom mnóstwo cennych substancji odżywczych i jednocześnie nie zawiera żadnych szkodliwych pierwiastków charakterystycznych dla zwykłej wody wodociągowej (zwłaszcza chloru i fluoru). Poza tym deszczówkę warto stosować choćby do spłukiwania toalet i umywalek w obiekcie mieszkalnym, ręcznego prania elementów garderoby, zmywania podłóg i klatek schodowych, czyszczenia karoserii samochodu osobowego, czyszczenia mebli i narzędzi ogrodniczych, napełniania przydomowego basenu lub oczka wodnego, mycia rąk i włosów, usuwania wszelkich zabrudzeń z elewacji, a także zasilania systemów chłodniczych.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


cztery × 5 =