Własnoręcznie wykonany album – jak się do tego zabrać?

DIT, czyli z ang. do it yourself to trend, który na stałe zagościł na salonach nie tylko światowych, ale także polskich. Polega on głównie na wykonywaniu rozmaitych akcesoriów, dodatków, a nawet mebli własnoręcznie, z zastosowaniem różnych elementów ozdobnych. A jak wygląda ta kwestia w przypadku tworzenia rodzinnego albumu na zdjęcia?

Wykonanie albumu – co może okazać się niezbędne?

Swoją pracę warto rozpocząć od pozyskania gotowej lub utworzenia od podstaw własnej bazy albumowej, takiej jak na stronie https://studio75.pl/, czyli skoroszytu z dopasowanymi pod względem rozmiaru stronami. Mogą być one wykonane zarówno ze sztywnego kartonu w dowolnym kolorze, jak i miękkich, foliowanych kartek z zakładkami, do których będzie można później wkładać kolejne fotografie. Album na zdjęcia może składać się z dowolnej ilości kartek, co umożliwi jego swobodnie dopasowanie do swoich potrzeb. Do ozdabiania okładki można użyć dosłownie każdego rodzaju akcesoriów – od cekinów i wielobarwnych naklejek, przez aplikacje w typie diamencików lub błyszczących, samoprzylepnych kryształków, aż po wycinki z gazet i zdjęcia same w sobie. Pomocne mogą okazać się także ozdobne papiery do scrapbookingu z gotowymi, fantazyjnymi wzorami, takimi jak kwiaty, podobizny osób z przełomu wieku czy motywy zwierzęce, które można nanieść na gładką okładkę. Własnoręcznie wykonany album na zdjęcia to doskonała pamiątka rodzinna oraz prezent, który można wręczyć bliskiej osobie np. z okazji urodzin lub rocznicy ważnego wydarzenia.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


1 × 2 =