wada zgryzu – czy warto prostować zęby?

Krzywe zęby są czymś naturalnym wśród ludzi. W końcu człowiek sam nie jest w stanie zdecydować jak mają urosnąć, w jakich odstępach, czy mają na siebie nachodzić czy też nie. Odkąd medycyna poszła w przód łatwiejsze jest ich wyprostowanie. W końcu nawet dorośli, a nie tylko małe dzieci jak to było do niedawna, mogą założyć aparat ortodontyczny i po jakimś czasie cieszyć się pięknymi prostymi zębami. Jednakże bardzo często jest to „zabawa” dość droga, licząca nawet kilka tysięcy. W takich sytuacjach może pojawiać się pytanie gdy występuje wada zgryzu – czy warto wtedy prostować zęby? Odpowiedź brzmi tak!

Po pierwsze proste zęby mogą odmłodzić i upiększyć twarz. Prostując je za pomocą aparatu ortodontycznego w sposób naturalny koryguje się ustawienie zębów, rozbudowuje łuki i to bez usuwania zębów. Łuki owe wpływają na młody wygląd twarzy ponieważ podpierają policzki i wargi, a uzyskany efekt jest na stałe.

Po drugie jeśli wyprostuje się zęby, łatwo jest wtedy dbać o ich higienę. Szczoteczka oraz nici stomatologiczne nie mają wtedy utrudnionego dostępu do przestrzeni między zębowych czy innych tego typu miejsc. Ponadto jeśli występuje wada zgryzu, stłoczone zęby mogą skończyć się próchnicą, nawet poprzez to, że szybciej następuje ich ścieranie i są bardziej wrażliwe. Same stawy skroniowo-żuchwowe nie pracują prawidłowo, co może nie tyle skończyć się kłopotami z zębami co bólami głowy, karku a nawet i pleców! Warto dodać, że według badań samo leczenie kanałowe, które należy wykonywać, nie zawsze pojawia się z powodu próchnicy tylko krzywych zębów.

W związku z tym, jeśli nie chce się mieć bolesnych problemów z zębami i innymi częściami ciała oraz wyglądać młodziej, przy wadzie zgryzu wymagana jest wizyta u ortodonty.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


14 − dziesięć =