W jaki sposób powinny być oznaczone miejsca parkingowe?

Parkingi to wydzielona przestrzeń do pozostawiania własnego samochodu na terenach prywatnych lub publicznych. Mogą one być całkowicie darmowe i być przypisane do konkretnego budynku, na przykład siedziby instytucji lub firmy, lub też płatne i dostępne wyłącznie dla określonej grupy osób. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku miejsca parkingowe muszą zostać prawidłowo oznaczone, tak aby każdy kierowca wiedział o możliwości pozostawienia swojego auta w danej lokacji. Kwestię tą regulują nawet przepisy, które wskazują na kilka sposobów oznaczania takich stref. Jak dokładnie powinny być oznaczone miejsca parkingowe?

Miejsce parkingowe – jak należy je oznaczyć?

Wszystkie miejsca postojowe i parkingowe powinny być oznaczone znakami pionowymi oraz poziomymi. Jeżeli chodzi o te pierwsze, to z reguły wystarczające będą znaki przedstawiające białą literę P na niebieskim tle. Są one dobrze widoczne z daleka, dlatego skutecznie informują o miejscu do pozostawienia samochodu. W przypadku parkingów leśnych piktogram będzie przedstawiał białą literę P na zielonym tle. Poziome znaki to głównie biały kwadrat wyznaczający strefę do parkowania. Może on być zastąpiony w pewnym stopniu specjalnymi ogranicznikami parkingowymi, które oprócz tego, że pomagają w wytyczeniu granic miejsca parkingowego, to dodatkowo uniemożliwiają przekroczenie sektora autem. Takie elementy są obecnie wykorzystywane powszechnie, a można je nabyć w sklepach takich jak https://odbojnice24.pl/, których oferta jest naprawdę wszechstronna.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwa × cztery =