W jaki sposób mieć zdrowe i białe zęby?

Zdrowy i śnieżnobiały uśmiech jest niewątpliwie atrybutem osób atrakcyjnych i pewnych siebie. Niektórzy mają naturalnie białe zęby, które jednak pod wpływem pewnych czynników zmieniają swój kolor. Innych zaś natura obdarowała zębami o nieco ciemniejszym kolorze. Nic jednak straconego, gdyż istnieją pewne skuteczne metody, aby móc cieszyć się zdrowym i białym uzębieniem. Niektóre z nich możesz wykonać we własnym domu. Jesteś ciekawy, jakie to metody? Odpowiedź znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule!

Chcesz wybielić zęby w domu? Oto skuteczne sposoby!

Istnieją sposoby, które z powodzeniem możesz wykonać w zaciszu własnego domu. Jeżeli chcesz poprawić kolor swojego uzębienia, możesz skorzystać z preparatów dostępnych w aptece. Znajdziesz tam szeroki wybór past wybielających, które cechuje wyższa ścieralność niż tradycyjnych past drogeryjnych. Ich działanie polega na usuwaniu zewnętrznych przebarwień z powierzchni zębów, znacznie poprawiając ich kolor.

Alternatywnym rozwiązaniem są paski i nakładki wybielające. Ich użycie nie jest trudne – pasek lub nakładkę wypełnioną żelem, musisz nałożyć na zęby i pozostawić na określony przez producenta czas. Substancje znajdujące się w preparatach usuwają większość osadów i przebarwień, przez co zęby stają się zdecydowanie bielsze. Dla uzyskania najlepszych rezultatów kuracja powinna trwać przez ok. kilkanaście dni. Aby utrzymać efekt wybielania, sięgnij po płyny do płukania ust o działaniu wybielającym, sztyfty, pędzelki czy też wybielające gumy do żucia.

Wybielanie w gabinecie stomatologicznym

Jeżeli masz pewne obawy przed samodzielnym wybielaniem zębów, możesz zwrócić się o pomoc do profesjonalistów. Gabinety stomatologiczne zazwyczaj oferują dwie metody wybielania: za pomocą lampy i żelu podczas wizyty lub wybielanie nakładkowe, które możesz wykonać w domu. Obydwa rodzaje zabiegów możesz wykonać w gabinecie Med Essence w Warszawie, którego ofertę znajdziesz pod adresem https://www.medessence.pl/stomatologia-mokotow/wybielanie/.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


19 − 15 =