Remont zawsze wiąże się zanieczyszczeniami i jeżeli dotyczy wnętrza już urządzonego, może prowadzić zniszczeń. Aby jak najskuteczniej zabezpieczyć remontowaną powierzchnię, należy zaopatrzyć się w dedykowane do tego akcesoria, przede wszystkim folie ochronne i taśmy malarskie.
Funkcje taśm malarskich
Trudno wyobrazić sobie renowację pomieszczenia bez zabezpieczenia wyposażenia wnętrza. Nie wystarczy rozłożenie folii, ponieważ będzie ona ulegała przesuwaniu. Konieczne jest jej przyklejenie taśmą do powierzchni.
Główne zastosowania taśm malarskich to:
– zabezpieczenie powierzchni – za pomocą taśmy możliwe jest przyklejenie folii ochronnej do podłoża; zabezpiecza to podłogę, ściany, sufit, a nawet meble i pozostałe wyposażenie wnętrza przed zachlapaniem farbą czy kurzem i pyłem powstałym np. z cięcia drewna, czy szlifowaniem
– odcinanie sufitu od ściany – poprzez przyklejenie taśmy w miejscu łączenia ściany i sufitu możliwa jest ochrona jednej powierzchni, gdy malowana jest druga (np. chodzi o to, aby sufit był pomalowany na biało, a ściany na inny kolor)
– tworzenie wzorów na powierzchniach ścian – przyklejenie taśm w odpowiedniej konfiguracji umożliwia pomalowanie tylko odkrytych przestrzeni między nimi, a po odklejeniu powstaje na ścianie określony wzór
Rodzaje taśm malarskich
Najważniejszą cechą taśm malarskich jest to, aby były pokryte dobrym klejem. Taki klej (najlepiej kauczukowy) sprawia, że nie tylko taśma w nieodpowiednim momencie nie odklei się, ale także właśnie łatwo można ją odkleić wtedy, kiedy jest to już konieczne, czyli po zakończeniu remontu. W zależności od potrzeb taśmy różnią się jednak długością oraz szerokością.
Taśmy malarskie to produkt, bez którego nie można się obejść podczas remontu. Wraz z folią ochronną stanowią zgrany duet, zapewniający ochronę przed brudem i zniszczeniami.
Bądź pierwszym komentującym!