W co należy wyposażyć się przed rozpoczęciem układania płytek?

Samodzielne układanie płytek jest możliwie, jeśli dobrze przygotowano się do zadania. Na początek należy wybrać płytki – ich rodzaj oraz kolor. Następnie należy dobrać fugę oraz właściwy klej. Klej powinien być elastyczny i odporny, dzięki czemu płytki będą dobrze trzymać się podłoża. Podczas układania niezbędna jest poziomica, paca do nakładania kleju oraz grzebień do jego równomiernego rozprowadzania. Przydadzą się również krzyżyki, które pozwolą zachować równe odległości między płytkami. Docinanie ich to dość precyzyjna czynność, dlatego powinno się posiadać odpowiedni sprzęt, który ułatwi odmierzanie i cięcie.

Elementy dekoracyjne do wykończenia płytek

Ułożone płytki wyglądają dobrze, jeśli zastosuje się dekoracyjną fugę oraz listwy. Bardzo pięknie prezentują się szklane elementy do płytek. Mogą stworzyć ciekawy efekt, jeśli zostaną dobrze dobrane i przyklejone. Listwy szklane do płytek mocuje się przy pomocy kleju do luster. Dzięki temu zniwelowane zostaje ryzyko powstawania nieestetycznych zacieków, a szklany element wygląda bardzo dekoracyjnie. Listwy to doskonałe łączenia ściany z płytkami. Mogą też oddzielać dwa rodzaje płytek od siebie oraz tworzyć oryginalne wzory.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


cztery × jeden =