Upał za oknem – jak przygotować małe dziecko na takie warunki?

Każdy rodzic wie, że dziecko trzeba odpowiednio przygotować na upały. Odpowiedni ubiór gra tutaj rolę nadrzędną. Warto również zwrócić uwagę na to, by dziecko się nie odwodniło. Podręczna butelka z wodą może być przydatna.

Czapka świetną ochroną

Sklepy z odzieżą dla najmłodszych, takie jak https://pupill.pl/czapki-na-wiosne oferują nakrycia na głowę na wiosnę. Ochronią one głowę Twojego dziecka przed słońcem. Warto dobrać czapkę z daszkiem, dzięki któremu promienie nie będą razić dziecka zbytnio w oczy. Opaska podtrzyma włosy dziecka i sprawi, że nie będą nadmiernie nagrzewać skóry czaszki. Można wybrać również czapki, które mają otwór na czubku głowy. W ten sposób możemy w tym miejscu zrobić maleństwu z długimi włosami kucyka.

Czapki i kominy dla dzieci to doskonała ochrona przed czynnikami atmosferycznymi. Sprawdzają się dobrze i na lato i na zimę. Wszystko zależy od grubości materiału, z jakiego są wykonane. Czapki z lekkiego materiału chronią skórę przed słońcem i zapobiegają nadmiernemu poceniu się. Szczególnie ciekawym wyborem są te wiązane z tyłu – można je dopasować idealnie do rozmiaru głowy dziecka, więc będą służyć dłużej. Nie należy nakładać na dziecko zbyt dużo materiału, więc gdy zaśnie, należy przykryć je flanelową pieluszką, a nie kocykiem.

Ważne jest podawanie dziecku często picia lub mleka. Ochrona skóry i stosowanie kremów SPF dostosowanych do wieku, które skutecznie chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV. Lepiej jest używać w upałach wózka niż chusty do noszenia, gdyż każdy materiał okalający ciało podnosi jego temperaturę.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


1 + 7 =