Udogodnienia i rozwiązania, jakie można nabyć do swojego niewielkiego mieszkania

Małe mieszkania są świetne za sprawą oszczędzania pieniędzy, ale czasami może się czuć, jakbyś mieszkał w pudełku po butach. Jeśli szukasz sposobów na to, aby Twoje małe mieszkanie czuło się bardziej przestronne i wygodne, oto kilka pomysłów.

Dodaj odrobinę zieleni

Roślina lub dwie mogą pomóc przewietrzyć mieszkanie i dać mu ogólne poczucie spokoju. Najlepsze jest to, że rośliny nie wymagają wiele konserwacji – wystarczy odrobina wody raz na jakiś czas. Spróbuj powiesić rośliny pod sufitem, aby zaoszczędzić miejsce na podłodze.

Więcej miejsca do przechowywania

Jeśli Twoje mieszkanie ma szafę lub szafki, wykorzystaj je! Szafy i szafki to świetne miejsca do przechowywania takich rzeczy jak środki czystości, dodatkowa pościel, naczynia i inne przedmioty gospodarstwa domowego, które zajmują miejsce w kuchni lub sypialni. Możesz je również wykorzystać jako dodatkowe miejsce na spiżarnię, jeśli Twoja kuchnia nie jest zbyt duża. Dodatkowo, ładnie wyglądają!

Zdecyduj się na zakup pieca wolnostojącego

Piec wolnostojący jest jednym z urządzeń, które można zainstalować w swoim małym mieszkaniu, aby wyglądało na większe i bardziej przestronne. Taki sprzęt jak zresztą omawiany na przytoczonej stronie https://kozakominek.pl/kategoria-produktu/piece-wolnostojace/ nie wymaga dużo miejsca, ponieważ ma mniejszy korpus i może być zamontowana w każdym rogu twojego pokoju. Możesz używać tej kuchenki do gotowania potraw lub przygotowywania kawy i herbaty. Zaletą posiadania tego rodzaju pieca jest to, że nie musisz utrzymywać kuchni w czystości przez cały czas, ponieważ nie masz żadnych rozlanych płynów na podłodze lub blacie.

Powieś dzieła sztuki na ścianach zamiast używać ciężkich ram

Wieszanie dzieł sztuki na ścianach zamiast używania ciężkich ram daje wygląd większej przestrzeni w mieszkaniu bez zajmowania cennej przestrzeni podłogowej lub dodawania wagi, która może spowodować uszkodzenie sufitu lub ścian, jeśli kiedyś się wyprowadzisz (zwłaszcza jeśli mieszkasz w starszym budynku).

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


12 − 6 =