Ubrania na surfing – jakie akcesoria będą szczególnie istotne?

Surfing to jeden z bardziej popularnych sportów wodnych. Polega on na ślizganiu się po falach na specjalnie przystosowanej desce i wymaga dobrej kondycji, świetnej koordynacji ruchowej oraz umiejętności pływania przynajmniej w stopniu podstawowym. Ogromne znaczenie ma również posiadanie odpowiedniego stroju, który zapewnia optymalny komfort. Jego dobór zależy oczywiście w ogromnej mierze od panujących warunków atmosferycznych.

Porządna pianka to podstawa

W trakcie uprawiania surfingu nieustannie mamy do czynienia z wodą, która może mieć różną temperaturę. W lecie najlepiej jest korzystać ze wzorzystych spodenek typu boardshort, ewentualnie lekkiej pianki wyprodukowanej z elastycznego stretchu, która zapewni maksymalną ochronę zarówno przed słońcem, jak i wiatrem. Z kolei w okresie jesiennym i wczesnowiosennym warto pomyśleć o specjalnych, neoprenowych piankach stworzonych w najnowszej technologii O’neill Technobutter. Charakteryzują się one tym, że posiadają usztywnione szwy oraz ocieplenie wewnętrzne. Dodatkowe polecane akcesoria to okulary przeciwsłoneczne i porządny zegarek wodoodporny.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


jeden × 2 =