Ubezpieczenie motocykla – jak wybrać najlepsze?

W naszym kraju nie brakuje osób, które na co dzień jeżdżą motocyklem. Powinny one koniecznie zadbać o ubezpieczenie jednośladu, gdyż brak aktualnej polisy stwarza ryzyko otrzymania wysokiej kary finansowej. Dodatkowe zagrożenie to problemy z uzyskaniem odszkodowania po kolizji bądź wypadku. Przy wyborze ubezpieczenia warto skorzystać z funkcjonalnego kalkulatora dostępnego pod tym adresem: https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-motocykla/kalkulator.

Zakres ochrony odgrywa kluczową rolę

Decydując się na wykupienie ubezpieczenia motocykla, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, jakie usługi obejmuje ono w ramach gwarantowanej pomocy. Przyda się zwłaszcza bezpłatny transport do warsztatu, 24-godzinne wsparcie telefoniczne na terenie całego kraju, pojazd zastępczy w razie kradzieży albo poważnego wypadku oraz wymiana opon od ręki. Oczywiście duże znaczenie ma również wysokość składki. Zależy ona w ogromnej mierze od doświadczenia i wieku kierowcy, dotychczasowej historii ubezpieczeniowej, modelu pojazdu, daty jego produkcji, pojemności silnika, a nawet miejsca zamieszkania właściciela. Pozostałe niezwykle ważne czynniki wyboru to przede wszystkim weryfikacja ewentualnych wyłączeń (ich wykaz znajduje się w dokumencie zwanym Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia) i sposób rozliczania szkód (wariant serwisowy lub kosztorysowy).

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


szesnaście + 2 =