Technik dentystyczny – czym się zajmuje i jak nim zostać?

Kończąc liceum, młodzi ludzie stają przed trudnym życiowym wyborem dalszej ścieżki edukacji. Decyzja nie jest prosta, mnogość możliwości może przyprawić o zawrót głowy. Dziś kilka słów na temat zawodu, który nie wymaga ukończenia studiów, a jedynie szkoły policealnej, a daje wiele możliwości zatrudnienia – technik dentystyczny.

Ścieżka kształcenia

Aby zostać technikiem dentystycznym, po ukończonym liceum i zdanym egzaminie maturalnym należy kształcić się dalej. Niejedna policealna szkoła w Warszawie oferuje kształcenie w tym kierunku. Możemy również rozpocząć naukę w technik dentystyczny studium zaoczne. Nauka w tych szkołach trwa 2,5 – 3 lat i kończy się otrzymaniem tytułu zawodowego. Podczas kształcenia zdobędziemy wiedzę z zakresu anatomii, technik protetycznych i wykorzystywanych materiałów oraz rysunku i technik modelowania. Będziemy również mieli możliwość zdobycia doświadczenia na zajęciach praktycznych w pracowniach. Po ukończeniu szkoły możemy pracować z pracowni protetycznej, ortodoncyjnej lub własnym gabinecie protetycznym.

Praca dla cierpliwych

Zawód technika dentystycznego wymaga precyzji, zdolności manualnych oraz ogromnych pokładów cierpliwości. Głównym zadaniem technika dentystycznego jest wytwarzanie protez zębowych i aparatów ortodontycznych, a także wkładów uzupełniających tkanki twarde i miękkie w obrębie twarzo-czaszki, naprawa protez i ich dopasowywanie. Najczęściej nie ma on bezpośredniego kontaktu z klientem, ponieważ pobieraniem odlewów gipsowych zajmuje się stomatolog i przekazuje je do obróbki do pracowni protetycznej.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


16 − jeden =