Szukamy spodni motocyklowych na każdą pogodę

Dobór odpowiednich spodni jest kwestią kluczową w trakcie kompletowania ubioru motocyklowego, jednak nie należy do najprostszych, ponieważ każdy człowiek posiada inne wymiary czy potrzeby. Zanim się zdecydujemy na jedną parę, warto po prostu sprawdzić jak spodnie off-road lub dowolne inne przewidziane do jazdy motocyklowej leżą podczas siedzenia, jak na przykład spodnie fox 180.

Motocyklowy niezbędnik odzieżowy

Pierwszym pytaniem, jakie się pojawia, jest wybór między odzieżą tekstylną a skórą. Pierwsza grupa ma szersze zastosowanie i lepiej sprawdzi się w różnych warunkach pogodowych: cieple i zimnie, przy wysokich i niskich temperaturach, a nawet w deszczu. Z kolei modele skórzane są zazwyczaj idealne przy temperaturach w granicach 18- 26 stopni Celsjusza. To jeśli chodzi o komfort jazdy w zależności od warunków pogodowych, bo jeśli mowa o wytrzymałości to znacznie lepsza jest skóra. Ponadto lepiej się dopasuje, kiedy materiał zacznie pracować.

Poza materiałem, z którego wykonane są spodnie, bardzo ważna jest kwestia ochraniaczy. Protektory kolan w pozycji pionowej powinny się znajdować pod kolanem, ponieważ jego prawidłowa pozycja będzie dopiero podczas siadania na motocykl. Dużym plusem będzie tutaj rzeczywiste sprawdzenie, jak to się prezentuje podczas zajęcia miejsca na pojeździe. Przymiarka powinna nastąpić zarówno z warstwami wewnętrznymi, jak i bez nich. W ten sposób zyskamy pewność, że wszystko jest dopasowane. Przykładowe modele znajdują się pod poniższym linkiem: http://www.rabittsport.pl/pl/c/SPODNIE/2328.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


szesnaście − jeden =