Sprawdź, czy Twoja firma znajduje się w rejestrze dłużników

Do różnego rodzaju baz dłużników można trafić nie tylko z powodu ogromnego zadłużenia, ale również za niezapłacony mandat czy niewielką ratę. Negatywna historia kredytowa może znacznie utrudnić życie i uniemożliwia korzystanie z kredytów, pożyczek czy chwilówek. Każdy przedsiębiorca, który posiada zadłużenie, powinien regularnie sprawdzać, czy nie trafił do rejestru dłużników funkcjonującego przy giełdzie wierzytelności.

Jak sprawdzić rejestr długów?

Wiele osób zastanawia się nad kwestią tego, czy zostało się wpisanym w rejestr długów Jak sprawdzić czy się tam figuruje? Okazuje się, że nie jest to trudne i wystarczy jedynie dostęp do Internetu. Wybierając konkretną giełdę długów, znajdziemy na stronie wyszukiwarkę, w której wpisujemy nazwisko, NIP lub nazwę firmy. Możemy w ten sposób łatwo sprawdzić, czy nasza firma nie znalazła się w bazie dłużników. Oczywiście im większą ilość giełd zadłużenia sprawdzimy, tym bardziej wiarygodny będzie efekt poszukiwań.

Jakie bazy wybierać?

Przeszukując bazy długów, należy sprawdzać te najpopularniejsze, jak choćby https://system3000.pl/. Dzięki temu można mieć pewność, że bazy zostaną rzetelnie sprawdzone. Wierzyciele wybierają bowiem największe giełdy długów, ponieważ zależy im na jak najszybszej sprzedaży wierzytelności i odzyskaniu chociaż części pieniędzy. Oczywiście zadłużenia sprzedawane są po niższej cenie niż ich wartość. Muszą bowiem dawać szansę nowemu wierzycielowi na zarobek podczas ściągania długów. Sam dłużnik nie musi otrzymać informacji o sprzedaży jego zadłużenia – koniecznością jest jedynie poinformowanie go, komu ostatecznie ma spłacić zobowiązanie.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


9 + dziewiętnaście =