Sposoby na czysty i zadbany ogród – o czym warto pomyśleć?

Pielęgnując ogród, warto znać podstawowe zasady, którymi należy się kierować, aby obszar ten cieszył nasze oczy przez cały rok. Czas zimowo-jesienny wymaga innych działań, niż czas wiosenno-letni. Oto kilka porad, które można wykorzystać do organizowania prac ogrodowych. 

Przygotowanie ogrodu do zimowego odpoczynku

Trawnik przed zimą trzeba wygrabić z liści i suchych źdźbeł traw czy chwastów, by nie rozpoczęły się procesy gnilne. Podczas kończącej się jesieni należy skosić trawnik wtedy, gdy mamy pewność, że trawa już nie urośnie. Pozostawienie jej zbyt długiej może spowodować choroby grzybicze. Znawcy tematu raczej nie zalecają jesiennej wertykulacji trawników, gdyż może to im zaszkodzić w porze wiosennej. Gdy nie mamy pewności co do słuszności naszych działań, to warto skorzystać z pomocy firm, które specjalizują się w tego typu działalności. Jeżeli interesuje nas sprzątanie terenów zewnętrznych Warszawa jest miastem, w którym znajdziemy wiele firm zajmujących się tego typu działaniami. 

Wiosenne prace pielęgnacyjne

Gdy zima odejdzie w niepamięć warto zaplanować sobie, jakie efekty wizualne chcemy osiągnąć w naszym ogrodzie. Trzeba kupić odpowiednie rośliny, ale należy zapoznać się z ich preferencjami, by im nie zaszkodzić. Niektóre kwiaty czy krzewy wymagają miejsc nasłonecznionych lub nie, gleby kwaśnej lub zasadowej. Koniecznie trzeba te informacje wziąć pod uwagę. W przypadku trawników trzeba zapewnić im odpowiednią wertykulację oraz odpowiednie nawożenie. Podobnie jest z kwiatami – dobrze dobrany nawóz zapewni roślinom optymalny wzrost i świetny wygląd.   

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


trzy − dwa =