Sporty wodne, których warto się podjąć w letnie wakacje

Lato to doskonały czas, by skupić się na sportach wodnych. Mogą być one typowo rekreacyjne, jak choćby kajakarstwo turystyczne, albo stanowić uzupełniający lub nawet podstawowy trening. Osoby pływające amatorsko lub zawodowo mają świetną okazję, by przenieść się z basenu na otwarty, naturalny akwen bez konieczności inwestowania w krępujący ruchy kombinezon neoprenowy. Dotyczy to zwłaszcza triathlonistów, którzy zazwyczaj rywalizują na otwartych wodach. Ciepłe miesiące stwarzają także doskonałą okazję, aby spróbować swoich sił w mniej lub bardziej ekstremalnych odmianach sportu. Są nimi między innymi różne postacie surfingu.  

Kitesurfing – piękna, lecz wymagająca dyscyplina

Pływanie na desce przy wykorzystaniu siły wiatru jest coraz popularniejsze w naszym kraju. Przyczynia się do tego głównie ubóstwo warunków, czyli brak odpowiedniej ilości wysokich fal. Sport ten jest widowiskowy, pozwala cieszyć się prędkością, falami i słońcem, jednak wiąże się z wieloma godzinami nauki. Aby skutecznie ślizgać się po powierzchni wody trzeba opanować specyficzne ruchy, w tym sterowanie latawcem oraz posiadać dobrą koordynację ruchową. Początki mogą być trudne, zwłaszcza jeśli próbuje się swoich sił samodzielnie. Umiejętności te warto zatem rozwijać pod okiem profesjonalnego trenera bądź instruktora. W tak wymagającej technicznie dyscyplinie, jaką jest kitesurfing kurs bywa więc zazwyczaj niezwykle przydatny. W sezonie letnim na wybrzeżu bałtyckim i nad dużymi jeziorami łatwo o oferty takich szkoleń.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwa × pięć =