Sok własnej produkcji – co będzie nam do tego potrzebne?

Każdy wie, że warzywa i owoce są zdrowe i stanowią istotną część piramidy zdrowego żywienia. Co zatem powstrzymuje nas od jedzenia wymaganych pięciu ich porcji w ciągu dnia? Wiele osób przyznaje, że nie przepada za ich smakiem. Trzeba przyznać, że dla nieprzyzwyczajonego podniebienia, jedzenie surowych marchewek może być nie do przejścia, a to właśnie w surowych owocach i warzywach jest najwięcej potrzebnych nam witamin. Świetnym wyjściem z takiej sytuacji jest regularne picie soków.

Smacznie i zdrowo

Badania jasno wykazały, że picie soków własnej produkcji ma dobroczynny wpływ na zdrowie – dodaje energii, orzeźwia, wpływa też na zdrowy wygląd ceny. Taka bomba witaminowa może postawić nas na nogi nawet w najbardziej pochmurny zimowy dzień. Ponad to soki są Soki są bogate w błonnik, enzymy, fosfor, żelazo, magnez, chlorofil oraz inne mikroelementy, które sprawiają, że nasz organizm może prawidłowo funkcjonować. Na ich rzecz można nawet zrezygnować z porannej kawy! Kluczowe znaczenie mają tutaj słowa „własnej produkcji”.

Gotowe soki, które można znaleźć sklepach, to często woda, cukier i domieszki zagęszczonych soków owocowych w różnych proporcjach. Nawet produkty, które promowane są jako zdrowe dla dzieci, po przejrzeniu składu okazują się takimi nie być. Tymczasem domowa produkcja soku wcale nie jest taka skomplikowana. Niezbędna jest wolnoobrotowa wyciskarka do soków, ulubione owoce i warzywa, a także ładne szklanki – z takich, które nam się podobają, najlepiej się pije. Na dobrej jakościowo wyciskarce nie ma co oszczędzać, ponieważ dobry sprzęt powinien nam długo posłużyć i przy odpowiednim użytkowaniu, powinien działać bezawaryjnie. Na początek warto przeczytać instrukcję, ponieważ pozwoli nam to uniknąć błędów, które mogłyby skrócić życie urządzenia. Czy produkcja soków w domu jest droga? Początkowe koszty, które musimy ponieść mogą być wysokie, ale z czasem ta inwestycja się zwraca. Używając sezonowych owoców i warzyw obniżamy ich cenę, w dodatku nie płacimy każdorazowo za opakowanie i nie musimy dźwigać ciężarów ze sklepu. To dobre wyjście nie tylko dla naszego zdrowia i samopoczucia, ale w dłużej perspektywie też dla portfela.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


4 × pięć =