Smarowanie maszyn – dlaczego jest tak ważne i jak to robić?

Maszyny przemysłowe, budowlane i rolnicze pracują zazwyczaj w warunkach przyspieszających degradację ich poszczególnych podzespołów. Aby w znacznym stopniu zminimalizować ryzyko awarii, należy przede wszystkim regularnie smarować kluczowe komponenty ruchome (np. łożyska). Są one bowiem poddawane ogromnym obciążeniom i siłom tarcia. Oczywiście bardzo duże znaczenie ma dobranie preparatu smarnego, idealnie dostosowanego do danego mechanizmu. 

Gwarancja długiego użytkowania, a tym samym oszczędności pieniędzy

Systematyczne smarowanie maszyn prowadzi do wyraźnego zredukowania ich naturalnego zużycia mechanicznego, co z kolei przekłada się na brak występowania poważnych usterek. Dzięki temu firma nie traci środków finansowych na drogie naprawy ani zakup zupełnie nowych urządzeń. Dodatkowe istotne korzyści to zauważalne zwiększenie odporności na korozję, podniesienie skuteczności odprowadzania ciepła, zniwelowanie kosztów utylizacji olejów, a także poprawa w zakresie ogólnej wydajności układu. Do przeprowadzania omawianego procesu wprost znakomicie nadają się ręczne smarownice akumulatorowe, pozwalające precyzyjnie aplikować preparat nawet w trudno dostępnych miejscach. Funkcjonalne modele posiada w swoim asortymencie choćby ta krakowska firma, z witryny https://www.centralne-smarowanie.pl/smarownica_reczna_ak.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


cztery × 4 =