Słupki odgradzające – jaką pełnią funkcję?

Każdy ma pewnie przed oczami czerwony dywan, wyłożony na drodze do Dolby Theatre w Los Angeles. Filmowe gwiazdy idą na galę rozdania Oscarów – najbardziej prestiżowych nagród w tej dziedzinie sztuki. W celu zapewnienia im spokoju przestrzeń ta jest wygrodzona i niedostępna dla zwykłych śmiertelników. Głównie do takich celów stosuje się słupki odgradzające.

Nie tylko czerwony dywan

Przestrzeń wyłączoną z ruchu stosuje się także w wielu innych miejscach. Instytucje kultury, a w szczególności muzea, chcąc uniknąć pokusy dotykania eksponatów wśród zwiedzających, ważniejsze z nich odgradza taką właśnie taśmą. Słupki odgradzające, dostępne w sklepie: https://www.exact.net.pl/systemy-reklamowe/slupki-odgradzajace_36, znajdują również swoje miejsce w supermarketach. Po zamknięciu kasy odgradza się nimi wyjście ze strefy płatności. Chroni to sklep przed sprytnymi złodziejami, którzy niepostrzeżenie potrafią wynieść drogie przedmioty. Organizatorzy imprez sportowych wykorzystują słupki z taśmami, żeby odgrodzić przestrzeń gry od kibiców.

Typy słupków odgradzających

Pierwsza różnica pojawia się w materiale wykonania. Tańsze, ale zarazem mniej trwałe od metalowych są słupki plastikowe. Kolejna różnica pojawia się w materiale odgradzającym. Wykorzystuje się do tego celu zarówno sznurek jak i taśmę. Ta druga jest zdecydowanie wygodniejsza, gdyż dużo łatwiej radzi sobie z nią automatyczny zwijacz. Ostatnim rozróżnieniem będzie kryterium, czy używane będą wewnątrz pomieszczeń, czy może w warunkach otwartej przestrzeni.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


17 + piętnaście =