Słodkie podarunki – czy i kiedy wypada je wręczyć

Przez całe dziesięciolecia uniwersalnym prezentem były żywe kwiaty (np. róże lub tulipany), uchodzące dzisiaj raczej za podarunek niepraktyczny – głównie z powodu niskiej trwałości. Obecnie ludzie znacznie częściej decydują się na słodycze pod rozmaitą postacią. Z jednej strony bowiem wspaniale się prezentują, z drugiej zaś są niezwykle smaczne. Popularne są w szczególności czekoladowe prezenty w formie figurek i pralinek, idealnie nadające się do wręczenia z okazji imienin, rocznicy ślubu czy nawet zakończenia roku szkolnego.

Ograniczeń jest bardzo niewiele

Niektórzy są zdania, że słodycze jako prezenty są przeznaczone przede wszystkim dla dzieci. To mylne przekonanie, ponieważ na rynku znajdziemy mnóstwo wspaniale wykonanych słodkich upominków, które mogą być z powodzeniem wręczone również osobom dorosłym. Doskonały przykład to efektowne figurki z czekolady (mlecznej, gorzkiej, deserowej, białej itp.), wyróżniające się fantazyjnymi kształtami i dzięki temu skutecznie przykuwające wzrok. Nadają się one np. z okazji świąt Bożego Narodzenia, urodzin bliskiej osoby, zdobycia wysokiego miejsca w zawodach sportowych czy innego wydarzenia okolicznościowego. Najpopularniejsze są tego typu wyroby w kształcie mikołajów, misiów, skarbonek, szminek, pucharów, pojazdów, telefonów komórkowych czy zestawu narzędzi warsztatowych.

W przypadku chęci obdarowania ukochanej kobiety (np. w Dzień Matki, Dzień Kobiet lub Walentynki) warto natomiast postawić na różnokolorowe praliny w ozdobnych szkatułkach i kartonikach, ewentualnie spersonalizowane czekoladki. Dodatkowo w pełni akceptowalne jest wręczanie słodyczy w relacjach stricte biznesowych – czy to w formie reklamy, czy też jako prezent dla szefa lub współpracownika. Wiele interesujących słodkości zaliczanych do tej kategorii można zamówić na stronie https://chocolito.pl/dla-firm.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


cztery × dwa =