Skuteczna pomoc w nauce matematyki

Matematyka spędza sen z powiek niejednemu uczniowi, a ułamki, funkcje i wzory na objętość brył potrafią śnić się dzieciom po nocach. Tymczasem istnieje wiele sposobów, by uatrakcyjnić szkolne lekcje matematyki i w naturalny sposób pomóc dzieciom przyswoić wiedzę z tego przedmiotu.

Zwykło się mówić, że matematyka jest królową nauk. Jest w tym wiele prawdy, gdyż to właśnie na matematyce opiera się wiele dziedzin życia. Bez matematyki nie istnieje ekonomia, nie ma też rozwoju technologicznego. Co więcej, bez znajomości podstaw matematyki nawet zwykłe czynności, jak codzienne zakupy, stają się bardziej skomplikowane. Stąd tak istotne jest nauczenie dzieci poruszania się wśród liczb, sprawności rachunkowej i logicznego rozumowania. Jednym ze sposobów, by podnieść efektywność i skuteczność nauczania matematyki w szkole, są różnego rodzaju pomoce dydaktyczne, takie jak modele przestrzenne brył, plansze matematyczne czy programy multimedialne.

W co wyposażyć salę matematyczną?

Dobrze wyposażona pracownia matematyczna powinna być atrakcyjna dla uczniów w różnym wieku i na różnych poziomach edukacji. Najmłodsze dzieci chętnie skorzystają z liczydeł szkolnych, które są  doskonałym narzędziem do nauki dodawania i odejmowania. Dla dzieci rozpoczynających przygodę z geometrią warto przygotować tablicę z magnetycznymi przyborami geometrycznymi. Dobrym pomysłem jest również powieszenie na ścianach plansz dydaktycznych z podstawowymi zagadnieniami matematycznymi, które ułatwiają proces przyswajania wiedzy i zachęcają do aktywnego udziału w lekcji. Doskonale sprawdzą się też programy multimedialne, które wspierają proces nauki matematyki przez gry i zabawy.

Dobrze wyposażona sala matematyczna sprawi, że nauka matematyki stanie się dla dzieci przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Warto o to zadbać już od pierwszych klas szkoły podstawowej, gdyż nauka jest tą dziedziną nauki, która najbardziej przydaje nam się w codziennym życiu.

 

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


jeden × 4 =