Skrzynka na listy – czy każdy musi ją mieć?

Skrzynka na listy jest przedmiotem, który musi znaleźć się nie tylko na każdej posesji z domem jednorodzinnym, ale także w bloku, kamienicy oraz bliźniaku. Daje ona ogromną wygodę, ponieważ umożliwia pozostawienie w niej korespondencji, przesyłek a także awiza zarówno od listonoszy, jak i kurierów. Dzięki niej nie trzeba obawiać się, że listy lub czasopisma ulegną zniszczeniu ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Jak wybrać skrzynkę na listy?

Obowiązek posiadania skrzynki pocztowej ciąży na właścicielu domu jednorodzinnego. Zgodnie z przepisami Prawa pocztowego, każdy kto nie posiada skrzynki lub nie spełnia ona wymogów podlega karze pieniężnej w wysokości od 50 zł do nawet 10000 zł. W przypadku bloków mieszkalnych kwestią tą zajmuje się przede wszystkim zarządca budynku. To on odpowiada za jej zamontowanie, a w razie zgłoszenia jej braku odpowiednim organom może zostać obciążony karą.

Wybierając skrzynkę trzeba zwrócić przede wszystkim uwagę na to, z jakiego materiału została ona wykonana. Powinna być trwała oraz wytrzymała. Musi także spełniać wymagania dotyczące jej rozmiaru. Według przepisów stawianych przez Unię Europejską musi zmieścić się do niej przesyłka o wymiarach 23cm x 32,4 x 60 mm. Wybierając skrzynkę warto zwrócić uwagę także na jej walory estetyczne. Powinna pasować do elewacji, a także być wygodna i praktyczna w otwieraniu i zamykaniu. Duży wybór skrzynek w różnych rozmiarach oraz kształtach można znaleźć na stronie https://www.sparta.com.pl/pl/skrzynki-domowe-skrzynki-na-listy-galanteria.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


trzy × pięć =