Skandynawska kuchnia – na te rozwiązania warto postawić

Coraz więcej osób decyduje się na urządzanie wnętrz w stylu skandynawskim. W ten sposób można zaaranżować także kuchnię, która będzie funkcjonalna i estetyczna, choć przy zachowaniu pewnej dozy minimalizmu. Dobrze wpisuje się to w charakterystykę nowoczesnych mieszkań, a samo pomieszczenie będzie się wydawało optycznie większe i przyjaźniejsze dla domowników. 

Kolorystyka

W przypadku tego pomieszczenia tematem przewodnim powinna być jasna paleta barw. Można zdecydować się na elementy naturalnego drewna lub pojedyncze akcenty kontrastujące z resztą pokoju, lecz bazą są jasne kolory, które optycznie powiększają i rozjaśniają całe wnętrze. Mogą to być wszelkie odcienie bieli, barwa kremowa lub beżowa, pastele czy ewentualnie delikatne szarości. Lepiej trzymać się również matowych wariantów. 

Umeblowanie

Zgodnie z całą ideą tego stylu, meble powinny być skromne i stonowane. Blaty mogą być drewniane, natomiast fronty szafek zdecydowanie jasne. Jeśli obszar ten połączony jest z jadalnią lub w kuchni wyznaczony jest po prostu kącik do spożywania posiłków, to obowiązkowymi elementami są prosty stół i białe krzesła. W przypadku otwartego pomieszczenia tego typu, świetnym pomysłem będzie również wyspa kuchenna, która jest praktyczna i prezentuje się nowocześnie. 

Prostota i oszczędność w dodatkach

Koncepcja opiera się na tym, że czasem mniej znaczy więcej. Wnętrze powinno być minimalistyczne, w stonowanych barwach i bez zbędnych elementów czy zdobień. Dzięki subtelnym dodatkom, które nie będą występowały w nadmiarze, pomieszczenie będzie uporządkowane i gustowne. Odpowiednio zaaranżowana kuchnia w tym stylu będzie praktyczna, a przy tym znakomicie się prezentuje.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


14 + 4 =